Turecko

země na pomezí Evropy a Asie

Zábavní vodní parky v Turecku

Hotely s bazény

Na tureckém území se cestovatelé setkávají s ubytovacími zařízeními, jež mají ve svém areálu menší, ovšem někdy také rozsáhlejší vodní zábavní parky. V každém se dá užít spousta zábavy ve vodě na nejrůznějších klouzačkách a tobogánech. Některé z hotelů nabízejí už také celé řeky. Bonusem je, že ratolesti si užijí sami dostatek zábavy a není potřeba utrácet další obnosy z hlídání nebo dětské kluby.

Výlet do aquaparku

Co si ale počít když park u hotelu nestačí a turisté chtějí více atrakcí? V tom případě je nutné přeci jenom vynaložit další finance a vydat se do jednoho z okolních aquaparků. V tureckých letoviscích jich bylo postaveno hned několik. Rozsáhlejší akvaparky návštěvníkům nabízejí také svoz z určitých středisek bezplatně.

Desítky zábavních parků

A je jich požehnané množství. Seřazené podle abecedy se nacházejí v Alanyi dva, u Antalyie tři, na Bodrumu dva, u Fethyie 2, v Istanbulu jeden, Izmir má dokonce 5, Kemer má dva, v Marmarisu dva a v Side 3. V každém z nich turisté zakusí adrenalin na strmých skluzavkách, klikatých tobogánech. K adrenalinovějším atrakcím pak patří třeba bláznivém kamikaze nebo twister s délkou přes 40 metrů. Na malé děti tady čekají pestrobarevné skluzavky a brouzdaliště se spoustou prolézaček.

Delfinária

Součástí některých akvaparků jsou také delfinária, kde se dá podívat na show s delfíny a dalšími mořskými živočichy. Kdo si troufne, může si s delfíny zaplavat, tento zážitek se pro návštěvníky často stane unikátním zážitkem.

Vstupné

Vstup do aquaparků se různí. Dospělí často platí cca. 35 EUR, děti ve věku 7 – 12 zhruba 25 EUR a ti nejmenší jedinci okolo 20 Eur. Je pravdou, že vstupné je celkem vysoké. Ale za tuto cenu pak návštěvníci tráví v akvaparku celý den a v ceně je též malá svačina.