Turecko

země na pomezí Evropy a Asie

Kemer na Turecké riviéře

Dříve nenápadná vesnička

Z nenápadné turecké vesničky Kemer se během posledních let stalo životem pulzující a poměrně živé letovisko. Pro okolí Kemeru jsou typické hlavně nádherné přírodní scenérie, čistá voda v přilehlém Středozemním moři a dlouhé pláže. A na pozadí toho všeho se tyčí pohoří Taurus. Letovisko bývá mnohými považováno za jedno z nejpůsobivějších středisek v Turecku vůbec. Během léta tu ale bývá velmi teplo až horko a je tu i vysoká vzdušná vlhkost.

Široké možnosti poznávání

Pokud se návštěvníci vypraví do národního parku Olympos, mohou zde zhlédnout dvě místa, která určitě stojí za pozornost. Prvním jsou zbytky antického města Olympos, ve kterém za návštěvu stojí hrobky, sarkofágy a basilikum. Druhou je ohňová stráň Chimera, ze které občas šlehají ohnivé plameny. Tato atrakce je způsobena přirozenými úniky zemního plynu a je působivá hlavně během noci. Kemer se proslavil i nejvyšším množstvím v přírodě žijících delfínů ve Středozemním moři, na něž se turisté vyplouvají pravidelně dívat při lodních výletech.

Nejen pláže

V Kemeru se mohou jeho návštěvníci vydat na nákupy do velkého množství obchůdků se suvenýry. K dispozici je i řada restaurací, kaváren a diskoték. Ty bývají obvykle otevřené až do brzkých ranních hodin. V mnoha případech jsou pak nejrůznější akce pořádány též venku pod večerní oblohou.

Skvělý odpočinek

Protiklad pláží s bílým pískem a krásné na straně jedné a drsnými horami na druhé údajně vede k dokonalému odpočinku a očistě duše. Ovzduší v okolí ke všemu nádherně voní vavříny.

Akčním jedinců nabízí letovisko zvláštní akci v rámci místní hippie komunity. Noc je možné strávit buď ve stromových domcích nebo v zavěšené houpací síti. V podstatě se jedná o takové ne úplně klasické ubytování a nocleh. Pozor je však třeba dát na vodní dýmky, neboť ty tady bývají většinou plněny marihuanou.

Dovolenou v Kemeru lze strávit jak při klasickém pobytovém zájezdu, tak se dá tuto krajinu objevovat z některé z projíždějících lodí. Na popularitě získávají i zájezdy, pořádané kvůli poznávání Turecka.