Turecko

země na pomezí Evropy a Asie

Dovolená v Antalyi

Nejpopulárnější resort

Příjemné středisko Antalya, ideální pro letní dovolenou, a zřejmě též nejpopulárnější resort Turecka, se nachází na jeho jihozápadě. Místní pobřeží osloví bezpochyby každého, kdo do těchto míst přicestuje. Z jedné strany omývá Antalyi Středozemní moře a na straně druhé se k nebi zvedá velkolepé pohoří Taurus. Antalya je nevyčerpatelnou zásobárnou přírodních krás, působivých přírodních scenérií a pestré historie.

Po celý rok se teploty drží v rozmezí 20 až 30 stupňů Celsia. Je dobrým místem pro dovolenou u moře pro všechny věkové kategorie. Tato oblast podél Středozemního moře na jihu Turecka bývá také často nazývána Turecká riviéra.

Celoroční odpočinek

Resort Antalya prošel od svého začátku coby turistická destinace četnými změnami. Důvodem byla snaha místních o to, aby dokázal uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších náštěvníků. Dnešní klienti toto středisko navštěvují již s tím, že tady dostanou veškeré služby, které od moderní dovolené očekávají. Místní obyvatelé ale i dnes žijí historickými obyčeji a tradičním životním stylem. Antalya je však turisty hojně navštěvovaná nejen během léta, ale i v zimních měsících. Díky stálému počasí se dá v jeden den relaxovat na pobřeží moře a druhou polovinu dne prožít na lyžích v blízkém středisku.

Pláže

Pláží se nachází v Antalyi hned několik. Záleží pouze na návštěvníkovi samotném, jakou pláž zvolí a jaké sportovní aktivity a služby očekává. Každý se může rozhodnou, zda dá přednost odpočinku a relaxaci nebo zda má v pánu prožít dovolenou, při které se rozhodně nebude pouze válet na pláži. Fantastická krajina s mohutnými horstvy v pozadí vytváří skvělou odpočinkovou kulisu. V celém okolí se nachází velmi příjemná ubytovací zařízení všech kvalit. Ani návštěvník vyhledávající kvalitní a drahé hotely se nemusí bát, neboť se tu nacházejí i skutečně krásné pěti-hvězdičkové hotely, splňující všechny možné požadavky.

Den se dá trávit různými způsoby. Nedaleké městečko vábí k procházkám a k nákupům v obchodech s upomínkovými předměty, oblečením a šperky. Za zážitek stojí i návštěva některého ze zdejších trhů, jež jsou v provozu až do pozdních hodin. Ceny jsou zde smluvní a tak bychom se měli připravit na skutečnost, že si konečnou cenu bude nutné doslova vyhádat. Za shlédnutí stojí i historické centrum, archeologická naleziště a křivolaké romantické uličky, které vedou až k přístavu. V blízkém okolí jsou pak k vidění vodopády, kaňony a jeskyně.