Turecko

země na pomezí Evropy a Asie

Kam na Tureckou riviéru

Turecký jih

Turecká riviéra se řadí k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem v Turecku. Nalézá se v jižní části Turecka a její břehy smáčí Středozemní moře. Neustále slunečné podnebí a krásně prohřáté moře přitahují na Tureckou riviéru každoročně více a více turistů. Kromě dlouhých pláží a celé řady antických a středověkých památek je čas strávený na Turecké riviéře též o objevování přírodních úkazů, které byste jinde hledali jen marně. Ubytovací kapacity bývají povětšinou při pobřeží a garantují výbornou vybavenost.

Antalya

Centrem na Turecké riviéře je město Antalya. Její dějiny sahají až dvě tisíciletí zpět v čase a téměř všude lze nalézt něco zajímavého. Z jedné strany obklopuje Antalyi mohutné pohoří Taurus. Je to směsice strmých hor s úchvatnou florou a faunou. Do hor bývají organizovány nejrůznější cesty, takže pokud mají turisté chuť prožít něco nevšedního, mohou se s průvodcem vypravit na cestu po hřebenech Tauru.

Side

Střediska na Turecké riviéře se těší vzrůstající přízni turistů na celém světě. Side patří mezi jedno z nich. Leží asi 75 kilometrů od Antalye a pláže jsou zde písčité i oblázkové. Už při samotném vstupu do města si turisté připadají, jako by se vrátili v čase o několik století zpět. Starověký amfiteátr a mohutné hradby kolem města by měl navštívit každý, kdo do Side přijede. Letovisko leží na poloostrově, který ze všech stran obklopuje moře. Tento fakt je velkým bonusem pro nejrůznější vodní aktivity, kterých si tu návštěvníci mohou užít dostatečně.

Kemer

Kemer byl v minulosti malou rybářskou vesničkou. Dnes se jedná o městečko s obrovským kotvištěm pro jachty jako stvořené pro bohatou klientelu. Není tak živé jako ostatní střediska na Turecké riviéře a to si pochvalují v první řadě turisté, kteří si chtějí užít klidu a pohody. Kromě příjemné atmosféry návštěvníky určitě potěší též zdejší aquapark. Zvlášť mezi nejmenšími je proslavené kemerské delfinárium.

Belek

Belek je nové a poměrně moderní středisko Turecké riviéry. S jeho výstavbou bylo započato v 80. letech 20. století. Hotelové komplexy jsou na velmi slušné úrovni a oblíbeným místem je především mezi vyznavači golfu. National Golf Club je nejoceňovanější hřiště na golf v Turecku. Turecká riviéra je bezpochyby místem pro ideální dovolenou u všech věkových kategorií.