Turecko

země na pomezí Evropy a Asie

Luxusní letovisko Belek

Luxus a komfort

V samém srdci Turecké riviéry se nalézá krásné středomořské letovisko Belek. Leží na pobřeží Středozemního moře a místní hotely jsou považovány za jedny z nejkomfortnějších plážových resortů v Turecku. Ty dokáží vykouzlit dovolenou v maximálním komfortu a dokonalé spokojenosti. V Beleku jsou v současnosti k dispozici moderní komplexy hotelů, které mají většinou 4 až 5 hvězdiček. Od životem kypící Antalye je Belek vzdálen pouhých 30 kilometrů.

Golfová hřiště

Okolo Beleku bylo zřízeno 6 známých golfových hřišť. Na své přijdou si tu v čase zasloužené dovolené přijdou hlavně zkušení golfoví hráči. Hřiště a herní zázemí se nachází v upravovaném prostředí a tak je zde možné strávit příjemnou dovolenou plnou sportu a dalších odpočinkových aktivit.

Pláže a koupání

V Beleku se nalézají vskutku dlouhé písčité pláže, na kterých mohou jeho návštěvníci trávit čas u vody. Jsou orientované na jižní stranu a na některých z nich se dá i uprostřed hlavní turistické sezóny najít soukromé místečko k opalování. Ta nejdelší dosahuje délky úžasných 16 kilometrů. Pláž má krásný povrch z bílého písku a je považována za jednu z nejčistších a nejhezčích pláží v celém Turecku.

Želvy

Výbornou čistotu zdejších pláží potvrzují i želvy Caretta Caretta. Tato zvířata se k Beleku každým rokem vrací na zdejší pláže klást vajíčka. Kvůli tomu se v některých úsecích musí dodržovat jistá omezení. Vstup z pláží do moře je mírný a tak si v Beleku užívají prohřáté mořské vody i ti nejmenší cestovatelé. Pokud někoho začne trochu nudit opalování, může zkusit jeden z vícero vodních sportů. Aktivní jedinci mohou vyzkoušet například parasailing, jízdu na banánu nebo si vypůjčit vodní skůtr, šlapadlo či loďku.

Památky

V centru starého Beleku bývá doporučováno prohlédnout si starobylé antické hrady nebo Hadriánovu bránu v nedalekém městě Antalya. Během léta spousty návštěvníků směřují do nedalekého Aspendosu, kde se dá vidět hudební vystoupení či divadelní hru v nejméně poškozeném římském divadle na světě. Jen 15 kilometrů od města Belek je možné ještě navštívit ruiny starověkého města Perge.

Jde to i za dobré peníze

Přestože se dá dovolená v Beleku prožít luxusním způsobem, finančně nevyjde (nebo spíše nemusí vyjít) ani tak draho jako jinde. Své chvilky prožívají turisté povětšinou v komfortních hotelech, obklopeni členitými hotelovými bazény, čistým azurově modrým mořem, na krásných bílých plážích a pod paprsky horkého středomořského sluníčka.